Hakkımızda

Hakkımızda

TORK MAKİNA, 1986 yılında kurulduğu ilk andan itibaren büyümek, gelişmek ve teknolojik değişimlere açık yapısı ile tam zamanında ve eksiksiz işler yapmayı hedef alarak çalışmıştır. 1986 yılında ilk projesi Sivas Demir Çelik Fabrikası haddane montajı ile başlayıp, birçok imalat, dizayn (tasarım) ve mühendislik projesinde montaj ve anahtar teslimi işlerini uzman ekip, takım çalışmasında uyum, bilinçli teknoloji kullanımı ile başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Geçmişinden aldığı güç ve geleceğin enerjisini birleştirerek 1995 yılında kurumsallaşan yapısı ile ulusal ve uluslararası pazarda pek çok projeye imza atmıştır.

2000 yılında Adana Söğütözü Termik Santrali projesinde ve 2005 yılında gerçekleştirdiği ilk yurt dışı projesindeki çalışmaları ile çalıştığı firmalarda büyük bir başarı kazanmıştır. Eksiksiz proje teslimi ve başarılarını ülkesine sunduğu katkılarla birleştirmeyi hedef alan TORK MAKİNA; 2008 yılında vergi sıralamasında ilk 100’e girerek geliştiği ve büyüdüğü topraklara; cumhuriyetin değerlerine bağlı kalarak hizmet etmeyi kendisine en büyük değer olarak belirlemiştir.

Tamamladığı ve devam ettirdiği tüm projelerinde; kalite ve iş güvenliğinden ödün vermeden, tam zamanında ve müşteri memnuniyeti odaklı gerçekleştirmeyi prensip edinmiştir. ISO 9001, ISO 14001,ISO 50001,OHSAS 18001 alanlarında sahip olduğu belgelerle çalışmalarını sürdürmektedir.

2019 yılında kriz ortamında sahip olduğu köklü yapı sayesinde değişim gösteren sosyal ve ekonomik koşulları fırsat olarak değerlendirebilme imkânı ile 3000 m2 alanda imalat fabrikası kurarak gücüne güç katmıştır.